Jak odzyskać formę fizyczną po zostaniu mamą?

Posiadanie dziecka to wspaniałe i wyjątkowe doświadczenie dla każdej rodziny. Jednak ciało kobiety ulega zmianom, które mogą prowadzić do niskiej samooceny i różnych kompleksów. Dlatego wiele kobiet decyduje się na podniesienie piersi po karmieniu piersią lub liposukcję w celu zmniejszenia rozmiaru ud, które powiększają się z powodu zatrzymania płynów w czasie ciąży. Oprócz zdecydowania się na jeden z tych zabiegów, możliwe jest odzyskanie sylwetki po zostaniu matką, stosując się do kilku prostych wskazówek, które warto wprowadzić w życie.

Utrzymanie zrównoważonej diety

Być może w czasie ciąży jadłaś więcej, ponieważ Twoje dziecko domagało się składników odżywczych lub mogłaś łaknąć wysokokalorycznych pokarmów. Nie powinnaś czuć się z tym źle, gdyż jest to częsty efekt ciąży. Teraz jednak nadszedł czas, by temu zaradzić i odwrócić konsekwencje. Zwiększ spożycie świeżej żywności i unikaj gotowych produktów, które zawierają duże ilości tłuszczów, cukrów i soli. Nie pij napojów gazowanych i słodzonych oraz unikaj alkoholu.

Regularna aktywność fizyczna

Gdy będziesz już w pełni sił, czyli co najmniej kilka miesięcy po porodzie i za zgodą lekarza ginekologa, zacznij od niewielkich ćwiczeń, które pomogą Ci spalić tłuszcz zgromadzony podczas miesięcy ciąży.

Nie musisz się intensywnie ćwiczyć na siłowni, bo od kilku miesięcy nie ćwiczysz i nie będziesz w formie. Zacznij od codziennych spacerów, jazdy na rowerze lub pływania. Z biegiem czasu możesz wykorzystać bardziej rekreacyjne formy aktywności sportowej jak np. Jumping Fitness. Jeśli lubisz biegać, możesz zacząć ponownie podnosić rutynę. Pływanie to również dobra opcja, choć jeśli od początku masz ochotę iść na siłownię, nic nie stoi na przeszkodzie! Pilates jest jedną z najlepszych opcji po porodzie, ponieważ ćwiczy wewnętrzne mięśnie ciała i pozwoli Ci odzyskać formę.

Woda i kremy

Zatrzymanie płynów to jeden z największych problemów w czasie ciąży. Aby go wyeliminować i zwalczyć wywołany przez niego cellulit, należy pić co najmniej dwa litry wody dziennie. Kremy wskazane do pokonania cellulitu nie są cudowne, ale jeśli połączysz je z powyższymi wskazówkami, mogą być bardzo skuteczne. Sekretem jest dobra dieta, uprawianie sportu, picie odpowiedniej ilości wody i konsekwencja w stosowaniu kremów.

Dostatecznie odpoczywaj

Posiadanie dziecka może być przytłaczające, ponieważ jest to mała osoba, która jest całkowicie zależna od ciebie. Musisz uzyskać wystarczającą ilość snu, ponieważ, choć brzmi to sprzecznie z intuicją, uzyskanie wystarczającej ilości snu utrzymuje twój metabolizm w równowadze. Gdy brakuje nam odpoczynku, wzrasta stres, a wraz z nim poziom kortyzolu, który łatwo może sprawić, że będziemy tyć.