Spędzaj dużo czasu ze swoim dzieckiem

Nie zamieniaj braku czasu dla dziecka na prezenty.

Przyzwyczailiśmy się do rozdawania rzeczy, aby uczynić innych szczęśliwymi i pokazać im, jak bardzo ich kochamy, ale dary mogą być pozbawione uczuć jeśli nie ma za nimi nic innego. To, że powiesz „bardzo cię kocham i dlatego kupuję ci to wszystko” nie jest przydatne dla dzieci, ponieważ chcą one spędzać czas ze swoimi rodzicami. Jeśli zastąpimy prawdziwą miłość, miłością do rzeczy materialnych, dzieci staną się materialistyczne i powierzchowne. Dlatego też spędzaj dużo czasu ze swoimi dziećmi.

Spędzaj dużo czasu ze swoim dzieckiem.

Konieczne jest wykorzystanie całego możliwego czasu, aby być z nimi. Porozmawiaj z nimi, wyjaśnij im rzeczy, historie, przygody życia itd. Oczywiście będą chwile, kiedy będą chcieli mieć trochę czasu dla siebie i dla innych rzeczy. Wiele dzieci, które źle się zachowują, przychodzi jako pobudka, ponieważ nie czują się wystarczająco cenione lub kochane.

Portal dla matek z dziećmi

Bądź cierpliwy i nie bij dzieci ani nie karaj.

Ty jesteś dorosły/ dorosła to oznacza, że to ty masz większą zdolność do rozumowania i znajdowania rozwiązań, aby przekazać dzieciom wiadomość, a nie jest rzeczą pozytywną, aby uczyli się poprzez ból lub upokorzenie. Nie jest dobrze, ani logicznie, uczyć się ważnych rzeczy w ten sposób, ale z bardziej pozytywnego i praktycznego punktu widzenia, poprzez dialog i poprzez przykład.