Jak prowadzić życie towarzyskie jako samotna matka?

W naszym społeczeństwie jest wiele samotnych matek, które z takich czy innych powodów muszą radzić sobie z macierzyństwem na własną rękę. Wiele z nich często odczuwa smutek i emocjonalną samotność. Samotność to jedna z najczęstszych emocji samotnych matek, zwłaszcza po rozwodzie, gdy walczą o odbudowanie życia towarzyskiego.

Trudno jest kobiecie nie czuć się odizolowaną, gdy widzi, że jej koleżanki są zamężne i z rodzinami i nie mają czasu na spotkania. Są nawet kobiety, które niesprawiedliwie zaczynają obwiniać siebie za okoliczności, przez które przechodzą, ale tak nie musi być i trzeba mieć nadzieję. Dziś chcę porozmawiać z Tobą o kilku sposobach, dzięki którym możesz poprawić swoje życie społeczne, zbudować nowe relacje i sprawić, że zniknie Twoje poczucie izolacji.

Zaplanuj dni wolne

Bycie samotną matką nie oznacza, że musisz każdego dnia swojego życia chodzić do pracy i z pracy do domu, z domu do pracy i tak dalej. Jeśli już przyzwyczaiłaś się do bycia sama, czas nawiązać nowe znajomości lub zadzwonić do dotychczasowych przyjaciół i zaprosić ich na kawę i spotkanie towarzyskie i wyjść na spacer, lub zabawić się na wsi ze znajomymi, którzy mogą, ale nie muszą być też rodzicami… Spróbuj zaplanować wyjście kilka razy w tygodniu lub przynajmniej w dzień, w którym masz wolne od pracy. Upewnij się, że spędzasz czas z przyjaciółmi i rodziną, kiedy tylko masz czas. W innym artykule przeczytasz o częstych błędach popełnianych przez samotne matki.

Zrób coś, co sprawia Ci przyjemność

Jestem pewien, że „zajęta” to twoje najbardziej znane słowo w tych dniach, ale nie mam na myśli zajęta, ponieważ masz tak wiele do zrobienia, że nie masz nawet czasu, aby spojrzeć w lustro. Mam na myśli robienie rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność, np. chodzenie na basen z dziećmi, do parku, na spacer, nie robienie niczego przez jakiś czas itd.

Skup się na pozytywach

Musisz spróbować przezwyciężyć uczucie samotności, abyś mogła z powodzeniem prowadzić życie towarzyskie. Nawet jeśli w weekendy, kiedy dzieci są z ojcem, czujesz się samotna, możesz pójść na spacer, do centrum handlowego… lub spotkać się z ludźmi, których normalnie nie widujesz. Codziennie walczysz o to, by Twoje dzieci mogły dorastać, a Ty jesteś dla nich najbardziej wyjątkową osobą na świecie.  Zadbaj o siebie, zadbaj o swoje dzieci, ucz się na błędach, skup swoją energię na nich, dołącz do grup dla samotnych rodziców, a zrozumiesz, że nie jesteś tak samotna jak myślisz.