15 zajęć na świeżym powietrzu, które możesz zrobić ze swoimi dziećmi

Twórz zabawne rzeczy do zrobienia, które zapewnią maluchom rozrywkę na wiele godzin.

Rodzice w całym kraju mogą mieć problemy z wymyśleniem pomysłów, jak zapewnić dzieciom rozrywkę w połowie semestru. Perspektywa wyjmowania ich każdego dnia wystarczy, aby Twoje saldo bankowe się zmieniło.

Co robić z dziećmi na świeżym powietrzu?

Na szczęście istnieją sposoby, aby Twoje dzieci były szczęśliwe i zajęte bez wychodzenia z domu lub wydawania zbyt dużych pieniędzy. Po prostu musisz być trochę kreatywny.

1. Zabierz swoje dziecko na ścieżkę przyrodniczą

Zacznij od jednego końca ogrodu i przejdź na drugi koniec. Podczas spaceru zapisz lub narysuj na kartce wszystko, co zobaczysz na swojej drodze. Może uda Ci się policzyć, ile motyli, biedronek czy chrząszczy widzisz. Możesz nawet zebrać swoje znaleziska w pustym słoiku po dżemie, takie jak pióra, liście lub szyszki.

2. Zrób kilka przetarć z dzieckiem

Jest to jedna z najłatwiejszych czynności wykonywanych z dziećmi i jest też zabawna. Możesz wykonać nacieranie pni drzew, kory, bali, a nawet murów kamiennych. Wystarczy kartka i kredka. Połóż papier na pniu drzewa i użyj kredki do przetarcia kory. Zobaczysz, że pojawia się wrażenie drzewa. Możesz użyć różnokolorowego papieru i kredek, aby stworzyć piękne wzory.

3. Stwórz ze swoim dzieckiem ogród wróżek lub dinozaurów

Innym świetnym pomysłem, który jest łatwy do zrobienia, jest stworzenie własnego ogrodu wróżek lub dinozaurów we własnym ogrodzie. Możesz użyć pustej doniczki, aby stworzyć bajkowy dom lub jaskinię dinozaura z dorosłym wycięciem w oknach lub drzwiach. Umieść to w pustej donicy lub pudełku i użyj ziemi i kamieni, aby stworzyć wzgórza i kopce.

Następnie możesz „zasadzić” kwiaty przed domkiem z doniczkami lub jaskinią i użyć pomalowanych kamyków, aby stworzyć ogród, w którym będą bawić się figurki wróżek lub dinozaurów.

4. Zrób karmniki dla ptaków

Możesz zrobić prosty karmnik dla ptaków z czystym pustym garnkiem po jogurcie, sznurkiem, nożyczkami, miską do mieszania, smalcem, tartym serem, orzeszkami ziemnymi, rodzynkami i nasionami ptaków. Po prostu wytnij otwór w dnie pojemnika po jogurcie, przewlecz przez sznurek i zawiąż na nim supeł tak, aby pojemnik po jogurcie wisiał do góry nogami na sznurku.

Następnie podgrzej smalec do temperatury pokojowej, ale nie roztapiaj go, pokrój w kostkę i dodaj do miski z tartym serem, orzeszkami ziemnymi, rodzynkami i nasionami ptaków, mieszając opuszkami palców, aż tłuszcz zbierze wszystko razem. Później napełnij garnki mieszanką ptasich ciastek i wstaw je do lodówki na około godzinę. Po ustawieniu powiesić je na stoliku dla ptaków lub gałęzi drzewa.

5. Obserwuj ptaki ze swoim dzieckiem

Po przygotowaniu karmników dla ptaków możesz obserwować z okna, jak ptaki jedzą.
Spróbuj dostrzec jak najwięcej różnych ptaków lub narysuj zdjęcie swojego ulubionego ptaka odwiedzającego Twój ogród. Możesz nawet zajrzeć do Internetu lub do podręcznika, aby zidentyfikować ptaki, które możesz zobaczyć. Świetny przewodnik po najpopularniejszych ptakach, na które warto zwrócić uwagę w swoim ogrodzie, w tym sikory modraszki, sikory bogatki i pokrzywnice.

Obserwacja przyrody świetnie wpływa na dzieci które wykazują agresję w szkole. Twoja pociecha obcują z naturą będzie mogła się wyciszyć i uspokoić.

6. Zbuduj hotel dla żyjątek

Dzieci uwielbiają studiować robaki, a najlepszym sposobem na to jest stworzenie środowiska, w którym mogą żyć szczęśliwie. Tworząc wielopiętrowy hotel, możesz pomóc schronić nie tylko biedronki, chrząszcze, stonogi i pszczoły, ale także małe zwierzęta, takie jak jeże i ropuchy.

Będziesz musiał użyć materiałów, które zapewnią naturalne kryjówki, takich jak stare cegły, rury czy stare drewniane palety. Najpierw znajdź równy teren, aby zbudować swój hotel i stopniowo buduj poziomy, zaczynając od większych obiektów na dole, takich jak cegły, a gdy układasz warstwy dalej w górę, możesz dodać szyszki, bambusowe laski, słomę, korę i kłody lub drewno w wywiercone otwory.

7. Zasadź kwiaty i naucz dziecko ogrodnictwa

Jeśli odkładałeś sadzenie swoich granic lub doniczek, to teraz jest na to czas. Pozwól dzieciom wykopać dziurę kielnią, w której można umieścić roślinę. Następnie naucz ich, jak dociskać roślinę i przykrywać ją ziemią lub kompostem. Podlej swoją roślinę i gotowe – teraz po prostu patrz, jak rosną.

8. Rysuj liście ze swoim dzieckiem

To kolejna prosta czynność, która wymaga jedynie papieru i ołówków lub długopisów. Znajdź liść i naszkicuj go na papierze, możesz go pokolorować lub nawet pocierać, aby uchwycić wszystkie drobne żyłki i szczegóły. Dzieci mogą nawet zobaczyć, ile różnych kształtów mogą znaleźć liście i sprawdzić, czy potrafią zidentyfikować drzewo, z którego pochodzą.

9. Rozwijaj własny ogród

Wszyscy pamiętamy hodowanie rzeżuchy lub gorczycy z nasion jako dziecko w szkole i to samo można zrobić w domu lub w ogrodzie. Możesz zasiać nasiona owoców lub warzyw do małych doniczek, a nawet posadzić mały ogródek ziołowy. Jeśli spojrzysz w Internecie, znajdziesz własne zestawy startowe, które pomogą Ci zacząć.

10. Maluj kamienie ze swoim dzieckiem

Być może widzieliście już w mediach społecznościowych wspaniałe zdjęcia kamyków pomalowanych w jaskrawe kolory tęczy. To takie łatwe zajęcie, a ponieważ możesz to zrobić w ogrodzie, możesz zachować cały bałagan. Wszystko czego potrzebujesz to różne kolorowe farby plakatowe i trochę kamieni – prościej się nie da. W przeciwnym razie możesz również użyć kredy do stworzenia kolorowych projektów.

11. Namaluj tęczę na swoich flagach ogrodowych

Kiedy masz już kredę, narysuj tęczę na ścieżce w ogrodzie. Patio może zapewnić dzieciom ogromne płótno do kolorowania, a świetnym pomysłem na używanie kredy jest to, że łatwo się zmyje. Więc pozwól im tworzyć, dopóki ich serce się nie zadowoli, możesz nawet grać w kółko i krzyżyk lub narysować gigantyczną kredową grę w klasę.

12. Zakop kapsułę czasu

To kolejna świetna czynność do zrobienia i wszystko, czego potrzebujesz, to wodoodporny pojemnik, taki jak puszka, i to, co chcesz do niego włożyć. Możesz poprosić dzieci, aby napisały list do swojego przyszłego ja, w tym ich wieku, kim są ich przyjaciele i ich ulubione rzeczy.

Wytnij artykuły z gazety, na które ich zdaniem warto spojrzeć wstecz lub nakłonić ich do narysowania rodziny. Możesz nawet zrobić kilka zdjęć, wydrukować je i włożyć. Kiedy już wszystko spakujesz, zamknij wszystko i znajdź miejsce w ogrodzie, aby to zakopać. Więcej wskazówek dotyczących tworzenia kapsuły czasu znajdziesz tutaj.

13. Zrób ciasta z błota w swojej błotnej kuchni

Jeśli dzieci mają kuchnię błotną, możesz pozwolić im się zbuntować dzięki temu pomysłowi. Napełnij stare patelnie błotem, ziemią i wszystkim, co chcieliby dodać do swojego „przepisu”. Jeśli nie mają kuchni błotnej do pracy, po prostu użyj pustych wiader i łopatek i napełnij je, aby zrobić placki z błota.

14. Zorganizuj piknik z pluszowymi misiami

Starsi są najlepsi! Nie pokonasz starego dobrego pikniku pluszowego misia. Więc jeśli zbliża się ciepły, słoneczny dzień, rozwiń ten koc piknikowy i zabierz wszystkie ulubione miękkie zabawki, aby dołączyć do ciebie podczas lunchu.

15. Zorganizuj własny dzień sportu ze swoim dzieckiem

Nie ma to jak odrobina rywalizacji, więc dlaczego nie zorganizować własnego dnia sportu. Możesz sprintować na 10 m lub dłużej, w zależności od tego, jak duży jest Twój ogród, oraz wyścig na jajka i łyżki, a nawet wyścig na trzech nogach.