Jak chronić dzieci przed zimnem

Chociaż musimy dbać o naszą skórę przez cały rok, w sezonie zimowym musimy robić to jeszcze bardziej, ponieważ sytuacje takie jak niskie temperatury i wiatr mogą sprawić, że będzie ona sucha i zniszczona. Wiemy, że każdy człowiek inaczej reaguje na zmiany temperatury, niektórzy ludzie są bardziej wrażliwi.

W przypadku dzieci ich skóra jest bardziej delikatna, dlatego musimy być ostrożni i zachować szczególną ostrożność w tym czasie. Dzielimy się z wami kilkoma wskazówkami, jak dbać o skórę niemowląt i dzieci, gdy jest zimno. Należy pamiętać, dlaczego tak ważna jest dbałość o skórę niemowląt i dzieci w okresie zimowym. W przypadku niemowląt ich skóra jest o 30% cieńsza od skóry osoby dorosłej i traci wilgoć nawet 5 razy szybciej. Skóra dzieci jest bardziej wrażliwa niż nasza, więc jeśli nasza skóra cierpi na zmiany temperatury, wyobraź sobie co odczuwają małe dzieci.

Właściwe ogrzewanie niemowląt i dzieci to jeden z głównych kroków, które musimy podjąć, aby chronić ich skórę w sezonie zimowym. Ogrzewanie ich w warstwami ubrań jest jednym z najbardziej praktycznych sposobów, ponieważ możemy dodawać lub usuwać warstwy w zależności od potrzeb.

Mniej zabawek dla dzieci, sprawia że są bardziej kreatywne

Musimy unikać nadmiaru odzieży, ale także braku ciepła. Jeśli popełnimy błąd polegający na ubraniu dzieciom zbyt wielu ubrań, mogą czuć się niekomfortowo, a nawet pocić się, co może być jeszcze gorsze dla ich delikatnej skóry. Innym ważnym czynnikiem w tym punkcie jest to, że musimy wybrać materiały oddychające, takie jak bawełna, aby dzieci się nie przegrzały i nie zaczęły się pocić, ponieważ może to prowadzić do pojawienia się małych wyprysków, zwłaszcza w miejscach, w których skóra się fałduje, takich jak szyja.

Zazwyczaj odzież zimowa jest wystarczająco ciepła. Używanie czapki, szalika i rękawic jest niezbędne, zwłaszcza w najzimniejsze dni, aby chronić ręce i twarz przed wiatrem i zimnem. Wspominając o częściach ciała wystawionych na działanie promieni słonecznych, musimy pamiętać, że w tym czasie musimy również stosować filtry przeciwsłoneczne, co zazwyczaj kojarzy nam się z sezonem letnim i plażowym, ale których dzieci powinny używać zawsze, gdy są wystawione na działanie słońca, nawet w pochmurne dni.

Powinniśmy zawsze utrzymywać nawilżenie całego ciała, ale w przypadku najbardziej narażonych części ciała, takich jak twarz i ręce, powinniśmy stosować krem nawilżający w większej ilości lub częściej, aby zapewnić dobre nawilżenie skóry niemowląt i dzieci. Podobnie musimy dbać o usta, które są jedną z najbardziej narażonych części, a zimą mają tendencję do wysychania, dlatego ważne jest, aby nakładać krem ochronny na usta tak często, jak to konieczne. Pamiętajmy, że do tego wszystkiego musimy używać produktów odpowiednich dla wieku niemowląt i dzieci.

One thought on “Jak chronić dzieci przed zimnem

Dodaj komentarz