Porady dla kobiet w ciąży

10 porad, których powinna przestrzegać każda kobieta spodziewająca się dziecka.

Absolutnie żadnego alkoholu, tytoniu i oczywiście narkotyków. Również żadnych leków, które nie zostały wskazane przez lekarza.

Ćwicz w sposób umiarkowanie. Istnieją pewne czynności, które są bardzo zalecane dla kobiet w ciąży, takie jak spacer, joga, pilates dla kobiet w ciąży, pływanie i ćwiczenia na piłkach gimnastycznych. Nie przesadzając z tym, kontrolowane ćwiczenia przynoszą korzyści zarówno mamie, jak i dziecku.

Należy stosować zrównoważoną i umiarkowaną dietę. Nie jedzcie za dwoje, ale jedzcie dobrze. Dieta bogata w warzywa, owoce, zboża, ryby, produkty mleczne i o niskiej zawartości tłuszczu pomoże dziecku zdrowo rosnąć i nie dopuści do nadwagi.

Bicie dzieci nie prowadzi do niczego dobrego

Zredukuj spożycie herbaty, kawy i napojów bezalkoholowych oraz pij dużo wody.

Odpoczywaj, kiedy tylko twoje ciało cię o to poprosi. Twoje ciało potrzebuje więcej snu, aby zapewnić dziecku wszystko, czego potrzebuje do rozwoju. Śpij ile tylko możesz, kiedy dziecko przyjdzie na świat, to nie będzie takie proste.

Uwzględnij wszystkie badania lekarskie i postępuj zgodnie z instrukcjami ginekologa. Zapytaj lekarza o wszystko, co musisz wiedzieć.

Noś odpowiednie ubrania i buty. Możesz być piękna i jednocześnie czuć się wygodnie.

Weź suplement witaminowy. Kwas foliowy, żelazo, jod, itp. są niezbędnymi witaminami i minerałami dla dziecka. Twój lekarz prawdopodobnie powie ci to na początku ciąży.

Zadbaj o swój osobisty wygląd. Codzienne oczyszczanie, kremy, zabiegi na paznokcie i włosy pomogą Ci wyglądać pięknie, nakarmić swoją samoocenę i podnieść na duchu.

Na koniec, rozpieszczaj siebie i swoje dziecko. Cieszenie się z ciąży jest bardzo zdrowe, ponieważ Twoja pozytywna energia wpływa również na dziecko.

One thought on “Porady dla kobiet w ciąży

Dodaj komentarz